1387/06/05

احمد دنیا مالی در گفتگو با خبرگزاری فارس افزود: برج میلاد به سرعت آماده بهره‌برداری می‌شود و در قسمت پایانی کار هستیم.

معاون فنی عمرانی شهرداری تهران گفت:ساخت برج میلاد یکی از پیچیده‌ترین پروژه‌های مهندسی کشور است که به دست مهندسان ایرانی ساخته شده است.

بخش‌هایی از فاز اول پروژه مرکز ارتباطات بین‌المللی تهران نظیر سالن همایش‌ها، مورد بهره‌برداری نهایی قرار گرفته و برج میلاد نیز انجام وظایف مخابراتی خود را آغاز کرده است.

رضا میرصادقی، مدیر عامل شرکت یادمان سازه نیز در خصوص علت تأخیرهای به وجود آمده در بهره‌برداری نهایی از فاز اول پروژه برج میلاد گفت:‌ براساس گزارش تهیه شده، 87 درصد تأخیر در کار مربوط به عوامل بین‌المللی و فسخ یک طرفه قراردادهای طرف خارجی و 13 درصد باقی‌مانده شامل شرایط خاص آب و هوایی زمستان سال گذشته و سایر عوامل بوده که قبلاً به مردم‌ اعلام شده است.

به گفته وی،‌ شرایط بین‌المللی و تحریم‌ها اگر چه مانع اجرای تعهد زمانی شده است اما زمینه نوآوری و شکوفایی‌های متعدد و بروز خلاقیت‌های ایرانی را فراهم آورد و به رغم تمامی تحریم‌ها، امروز برج میلاد نه تنها نمادی برای تهران که نمادی از همت و تلاش مهندسان ایرانی است و تحریم‌ها توان مهندسی کشور را بالا برده است.

مدیر عامل شرکت یادمان سازه درباره شروع به کار فاز دوم پروژه مرکز ارتباطات بین‌المللی تهران نیز گفت: کار ساخت فاز دوم این پروژه که شامل هتل 5 ستاره، مرکز تجارت جهانی و مراکز اداری و عمومی است، به طور رسمی امسال آغاز شده و مهندسان در حال تکمیل نقشه‌ها و تأمین تجهیزات برای شروع کار ساخت هستند.

منبع : جام جم