X
تبلیغات
زولا


1387/06/11

تمام تلاش دنیای رایانه در عصر حاضر آن است که هر چیزی را ابتدا به این دنیا وارد کرده و سپس آن را به سمت وب و اینترنت ببرد. به این ترتیب ابتدا هر کس همه چیز خود را درون رایانه‌اش می‌بیند و سپس با ورود آن چیزها به اینترنت، شخص همواره به امکانات مورد نیاز خود دسترسی خواهد داشت.

فتوشاپ معروف‌ترین و یکی از توانمندترین نرم‌افزارهای گرافیکی موجود در دنیاست که تقریبا هرگونه جادوی گرافیکی را امکان‌پذیر ساخته است و امروزه به ابزاری تبدیل شده است که هر کس را به خود علاقه‌مند و به نحوی نیازمند ساخته است. اما ممکن است در جایی که شخص به این ابزار نیاز پیدا می‌کند، آن را در دسترس نداشته باشد بنابراین اگر امکانی باشد که ابزارهای آن در هر لحظه در اختیار ما قرار گیرد، بسیاری از مشکلات مرتفع می‌شود.

در پاسخ به این نیاز، اولین چیزی که به ذهن می‌رسد بردن امکانات به سمت وب است که بتوان به آن در هر لحظه و از هر کجا دسترسی داشت.

کم اما کافی

سایت www.Pixlr.com  یک محیط گرافیکی جذاب و مشابه نرم‌افزار فتوشاپ را برای کاربران فراهم آورده است تا بتوان در هر زمان، نیازهای عمومی و امکانات پرکاربرد را در اختیار داشت. البته شاید فراهم آوردن تمامی امکانات نرم‌افزار فتوشاپ به صورت تحت وب کار بسیار مشکلی باشد، اما گاهی افراد نیازمند امور ساده‌ای هستند که با این سایت آن امور براحتی تامین می‌شوند. این محیط گرافیکی با استفاده از توانایی‌های نرم‌افزار Flash طراحی شده است و در کنار قابلیت‌ها و ظاهر زیبای آن می‌توان به کاربری ساده و حجم کم آن اشاره کرد. حجم این فایل swf که به هنگام مراجعه به سایت به رایانه شما منتقل می‌شود حدود 100 کیلوبایت است و به این ترتیب برای استفاده از آن به اینترنت پرسرعت نیز نیازی نخواهد بود.

امکانات و ابزارها

با انتخاب گزینه new، محیط جدیدی برای کار فراهم می‌شود. گزینه open، امکان باز کردن یک فایل محلی را در اختیار قرار می‌دهد. با این کار فایل تصویری به سرویس‌دهنده منتقل (آپلود)‌ می‌شود و در محیط گرافیکی باز می‌شود. در انتها نیز پس از اعمال تغییرات می‌توان فایل نهایی را با انتخاب گزینه Save در دو قالب PNG و JPG از سرویس‌دهنده دریافت (دانلود)‌ کرد.

بسیاری از ابزارهای فتوشاپ ازجمله ابزار کمند، انتخاب جادویی، سطل رنگ، بلور، اسفنج، قطره‌چکان، پاک‌کن و... و همچنین امکانات لایه‌ها، چرخش عکس، فیلترها، انتخاب، امکانات رنگ و روشنایی و... نیز در این محیط در دسترس است.پیش‌بینی می‌شود این سایت که به تازگی راه‌اندازی شده است، به مرور زمان امکانات خود را افزایش داده و به سمت یک برنامه گرافیکی کامل آنلاین حرکت کند.


منبع : جام جم