X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری


1387/06/14


با به دست آ‌مدن این اطلاعات و اعلام آن به خانواده مریم، بستگان این دختر با سفر به ترکیه، دختر جوان را در حالی که در این کشور رها شده بود، در یک مسافرخانه پیدا کرده و او را به کشور بازگرداندند.


آفتاب:‌ با پیگیری‌ و تحقیق از سوی پلیس آگاهی تهران ردپای دختر 19 ساله‌‌ای که از خانه فرارکرده است در ترکیه به دست آمد.

به گزارش خبرنگار سرویس اجتماعی آفتاب، علی دلداری، دادیار دادسرای جنایی تهران در ارتباط با این پرونده گفت:‌ «چندی پیش زن جوانی با مراجعه به دادسرا در شکایتی عنوان کرد، خواهر 19 ساله‌ او به طرز مرموزی مفقود شده است و در این مدت تلاش‌ها برای یافتن او بی‌نتیجه باقی مانده است».

این زن اظهار داشت: «من مدیرعامل یک شرکت در زمینه واردات و صادرات هستم و خواهرم نیز در این شرکت فعالیت می‌کرد، اما بدون آنکه اختلافی میان ما وجود داشته باشد، خواهرم به بهانه سرکشی به یکی از دوستانش از محل شرکت خارج و به یکباره ناپدید شد».

جستجو
دلداری بیان کرد: «به دنبال این شکایت دستور قضایی لازم صادر و پرونده به شعبه 11 پلیس آگاهی تهران ارجاع شد و با بررسی و تحقیقات مقدماتی از سوی ماموران مشخص شد که این دختر از چندی پیش با 2 دختر جوان در ارتباط بوده است. با به دست آوردن این سرنخ و شناسایی این 2 دختر آنها به پلیس آگاهی احضار و تحقیق از آنها آغاز شد».

دادیار دادسرای جنایی تهران ادامه داد: «2 دختر جوان در تحقیقات بیان کردند دوست آنها مریم علاقه خاصی به ماجراجویی داشت و روزی که او به ملاقات آنها آمده بود به اتفاق یکدیگر به یک پارتی رفته و در این محل او با جوانی به نام فرشاد که در خارج از کشور تحصیل می‌کند آشنا شده است و این احتمال وجود دارد که وی نزد فرشاد باشد زیرا پس از پایان پارتی آنها از دوست خود جدا شده و هیچ اطلاعی از وی ندارند».

ردپا
نماینده دادستان در دادگاه‌های کیفری استان تهران اضافه کرد: «پس از این اظهارات در مرحله بعدی فرد مظنون (فرشاد) مورد شناسایی قرارگرفت و مشخص شد، وی از کشور خارج شده است».

وی گفت: «با تحقیقات بعدی و استعلام از فرودگاه


معلوم شد که این فرد به همراه دختر جوانی از کشور خارج شده است که در مرحله بعدی مشخص شد، وی همان مریم دختر فراری از خانه است».

دلداری گفت: «با به دست آ‌مدن این اطلاعات و اعلام آن به خانواده مریم، بستگان این دختر با سفر به ترکیه، دختر جوان را در حالی که در این کشور رها شده بود، در یک مسافرخانه پیدا کرده و او را به کشور بازگرداندند».

فریب خورده
دلداری بیان کرد: «با انتقال دختر جوان به کشور، و حضور در دادسرای جنایی و در تحقیقات به عمل آمده دختر فراری اینگونه ماجرا را شرح داد:‌ «پس از حضور در پارتی شبانه با فرشاد که خود را دانشجوی رشته مهندسی یکی از کشورهای اروپایی معرفی می‌کرد، آشنا شدم و به دلیل علاقه‌‌ای که به سفر خارج از کشور داشتم، فرشاد از من خواست تا به همراه او به خارج از کشور سفر کنم».

وی افزود: «پس از تهیه مقداری پول با برداشتن پاسپورت با او همراه شدم و این فرد پس از چند روز سوءاستفاده از من در ترکیه به بهانه تهیه بلیت برای سفر به ایتالیا مرا درون مسافرخانه گذاشت و متواری شد و زمانی که متوجه شدم فریب خورده‌ام و فرشاد با رها کردن من از ترکیه خارج شده است در این کشور سرگردان بودم که بستگانم به سراغم آمده و مرا به کشور بازگرداندند».


دادیار جنایی اظهار داشت: «پس از ثبت اظهارات دختر فریب خورده دستور قضایی در ارتباط با فرشاد صادر شده و موضوع در دستور کار ماموران قرارگرفته است».

دلداری با هشدار به دختران جوان گفت: «بی‌توجهی به هنجارهای جامعه نخستین بستر برای بروز مشکل است. حضور در پارتی‌های شبانه و ارتباطی که در این محل‌ها صورت می‌گیرد، فرایندهای ناخوشایندی به دنبال دارد که از جمله آن می‌توان به فریب زنان و دختران، استفاده از موادمخدر روانگردان و ارتباط نامشروع و ... اشاره کرد».