X
تبلیغات
رایتل


1387/06/08


سارقی که برای فرار از دادسرا از پنجره طبقه چهارم به پایین پریده بود، در دم جان باخت.
مرد ۲۴ ساله که به اتهام موبایل قاپی بازداشت شده بود صبح دیروز از پنجره طبقه چهارم دادسرای ناحیه ۱۱ تهران واقع در میدان منیریه به بیرون پرید و جان خود را از دست داد.
ساعت۴۰/۱۰ صبح دیروز رهگذران و کارگران مترو که در میدان منیریه حضور داشتند ناگهان صدای مهیبی را شنیدند و با برگشتن به سوی منبع صدا مردی را دیدند که مقابل دادسرای ناحیه ۱۱ نقش بر زمین و چند قطره خون از بینی اش جاری شده بود. آنان بلافاصله در تماس با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ از ماموران کلانتری ابوسعید درخواست کمک کردند.
از سویی سربازان و مسوولان دادسرا نیز شتابان به خیابان آمدند تا در صورت امکان برای امدادرسانی به مرد ناشناس اقدامی انجام دهند. آنان به محض مشاهده دستبند این مرد که فرصتی برای نجاتش باقی نمانده بود متوجه شدند او یکی از متهمان دادسرا است. در حالی که محمدحسین شاملو- بازپرس جنایی- از موضوع مطلع شده و در محل حادثه حضور یافته بود تحقیقات برای شناسایی هویت متوفی آغاز و مشخص شد وی مردی ۲۴ ساله به نام حسین است که یک روز قبل دستگیر شده و برای انجام بازجویی های قضایی به شعبه سوم دادیاری دادسرا انتقال یافته بود. دادیار پرونده حسین در این باره گفت؛ متهم را به جرم موبایل قاپی نزد من آوردند و پس از تحقیق برای او قرار قانونی صادر کردم و وی در حالی که دستبند داشت به همراه سرباز محافظش از شعبه خارج شد.
در ادامه تحقیقات سربازی که وظیفه بازگرداندن حسین به بازداشتگاه را عهده دار بود مورد تحقیق قرار گرفت و در توضیحاتش گفت؛ وقتی از شعبه بازپرسی بیرون آمدیم متهم به من گفت می خواهد به دستشویی برود. از آنجا که دستشویی در واحدهای روبه رویی ما قرار داشت او را به آنجا بردم اما دستبندش را باز نکردم و خودم هم بیرون در به انتظار ایستادم.
پس از چند دقیقه که خبری از حسین نشد، به موضوع شک کردم تا اینکه فهمیدم از طبقه چهارم سقوط کرده است.پس از اظهارات این سرباز مشخص شد حسین با نقشه قبلی به قصد فرار خودش را به دستشویی رسانده و به محض اینکه پنجره بدون حفاظ را مشاهده کرده با این تصور که می تواند به سادگی به بیرون بپرد و بگریزد، از دیوار بالا رفته اما ناگهان سقوط کرده و جان باخته است. پس از روشن شدن موضوع متخصص پزشکی قانونی که در محل حادثه حاضر شده بود علت مرگ حسین را شکستگی گردن تشخیص داد و اعلام کرد متهم از چند نقطه دیگر نیز دچار شکستگی و کوفتگی شده است.
در نهایت ساعت ۲۰/۱۲ جسد متوفی برای انجام تحقیقات بیشتر به پزشکی قانونی انتقال یافت.یکی از کارگران مترو که هنگام حادثه در میدان منیریه مشغول کار بود به خبرنگار ما گفت؛ آنقدر سرگرم کار بودم که صدای به زمین خوردن آن مرد را نشنیدم و وقتی دیدم همه به سوی دادسرا می روند و آنجا ازدحام شده است من نیز از سر کنجکاوی به آنجا رفتم. ابتدا تصور می کردم دعوا شده است وقتی جمعیت را کنار زدم، جسد مردی را دیدم که مقابل در خروجی افتاده بود. زمان زیادی طول نکشید که ماموران کلانتری و بازپرس قتل به اینجا آمدند و موضوع را صورتجلسه کردند.
عابر دیگری که حسین در فاصله چند متری وی به زمین خورد، گفت؛ من در حال قدم زدن در پیاده رو بودم و اطراف را نگاه می کردم که یکدفعه چشمم به مردی افتاد که از طبقه چهارم در حال سقوط بود. وحشت زده شدم و از ترس خودم را عقب کشیدم. شاید چند ثانیه هم طول نکشید که آن مرد به زمین خورد.همان فاصله چند متری را به سویش دویدم و با فریاد از مردم کمک خواستم اما او فوت شده بود و هیچ کاری نمی شد انجام داد.همچنین محمدحسین شاملو - بازپرس شعبه اول دادسرای جنایی- درباره این حادثه گفت؛ «تاکنون هیچ فردی درخصوص مرگ متهم بازداشت نشده و از آنجا که این مرد معتاد بوده به نظر می رسد هنگام سقوط حالت طبیعی نداشته است.»بنابر این گزارش اکنون پلیس سرگرم بررسی سوابق احتمالی متوفی است و تلاش می کند جزئیات بیشتری از این حادثه به دست آورد.